Vítám Vás na stránkách mých akcí.

Věnuji se přednáškám a seminářům, které se zaměřují na sebepoznání a hledání pravdy. Po osmiletém praktikování různých technik na sebepoznání a meditací jsem byl v říjnu 2008 osloven, abych veřejně vystoupil s první přednáškou. Od té doby proběhly na toto téma desítky přednášek ať veřejných (astrovíkendy nebo festival Miluj svůj život) tak v uzavřených skupinách. Tyto přednášky bylo možné navštívit v různých městech naší republiky (Vysoké Mýto, Litomyšl, Chrudim, Hradec Králové, Seč, Náchod, Praha, Olomouc, Brno, České Budějovice, Soběslav, Žamberk a další). V přednáškách poukazuji na začlenění procesu sebepoznání do běžného života. Je to cesta vědomého a spokojeného stavu bytí v našem každodenním životě.

Vždy máme možnost začít s praktickým sebepoznáním, je k tomu zapotřebí jen naše rozhodnutí. Myšlenky a pocity, kterými se v průběhu života trápíme, pomalu odeznívají a nám na tvářích začíná zářit úsměv a ze srdce nám do celého těla proudí pocit štěstí a radosti. A to jak v mysli, tak i na těle, ve kterém se pomalu probouzí zdraví a všechny jeho funkce se začínají regenerovat.

Kdo vytrvale a s trpělivostí hledá, dosáhne trvalého prožitku štěstí a spokojenosti.

 

Těším se na Vaši návštěvu nebo na společné setkání.

" Tak jako v přírodě je vše jedinečné, tak i každá bytost má svoji jedinečnost 

na své životní cestě za poznáním."

 


Datum
Čas
Místo konání
Název
Odkaz

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 

 


Štěstí

Na všechno se vždycky dívejte tak, abyste v tom našli něco dobrého, co by vás potěšilo. Život je krátký a není snadné být stále v pohodě, a proto nepromarněte žádnou příležitost, abyste byli šťastní. Být šťastný je úžasná schopnost. K prožívání pocitu štěstí je zapotřebí velká inteligence a bdělé vědomí. Nešťastný umí být každý. Není těžké být nešťastný, protože celá mysl žije pomocí neštěstí. Jste-li příliš dlouho šťastní, začne mysl mizet, protože mezi myslí a štěstím neexistuje žádné spojení. Štěstí je něco mimo mysl. Proto začne mysl dříve či později vytvářet nějaké problémy. I když žádný problém není, mysl ho začne vytvářet - vymýšlí si jen tak zčistajasna problémy, abyste byli nešťastní. A jakmile jste nešťastní, mysl je šťastná. Mysl je hlavní příčinou neštěstí, a jste-li šťastni, jste ve stavu bez mysli. Pozorujte chvíle, kdy jste ohromně šťastní. Najednou se přestanou objevovat myšlenky. Jste prostě šťastní a vůbec vás nenapadne, že byste mohli být nešťastní.

 

"Radost a spokojenost Vám ukazují, že kráčíte po správné cestě sebepoznání. Poznávejte své pocity a myšlenky, které Vás trápí a dělejte z nich své přátele. Jen tak přestanete bojovat a budete v souladu sami se sebou."

- Pavel Boštík -    

 


Kontakt

Boštík Pavel

Fibichova 27, Vysoké Mýto


mob: 604 636 810 

Všechna tajemství života máme tak blízko! Stačí jen opustit vnější svět a věnovat pozornost tomu vnitřnímu.

..............

Povzneste se nad myšlenky, které kolují v mysli a obracejí pozornost k pomíjivým jevům. Obraťte jejich pozornost k nim samotným a použijte je k nalezení skutečného „Já“, které se nalézá v prostoru za nimi. Je to cesta vedoucí k poznání, ke které je třeba jen Vaše přítomnost a bdělost.

- Pavel Boštík -